Fixed Access CPE Expert

Dátum: 2024. ápr. 15.

Munkavégzés helye: Budapest, HU

Vállalat: Vodafone

Csatlakozz a Vodafone Magyarország Csapatához!
Pozícióba keresünk új Kollégát!

A Vodafone-nál egy jobb jövőn, és ezzel egy még összekapcsoltabb, befogadóbb és fenntarthatóbb világon dolgozunk. Egy dinamikusan fejlődő globális közösségként az emberi kíváncsiság és a technológia együttes ereje hajt minket előre, hogy ezeket a céljainkat elérjük. Folyamatosan kihívásokat állítunk magunk elé és újítunk annak érdekében, hogy az embereket, a vállalkozásokat és a közösségeket szerte a világon összekapcsoljuk. Minden esetben ügyfeleink igényét és elégedettségét tartjuk szem előtt, ennek érdekében folyamatosan képezzük magunkat, kísérletezünk és lépéseket teszünk előre. Nálunk valóban önmagad lehetsz, szabadon megoszthatod gondolataid, új lehetőségeket fedezhetsz fel és gazdagodhatsz általuk.

A munkakör célja

A CPE senior mérnök feladata lesz a vezetékes hálózaton lévő CPE (Customer Premise Equipment) eszközök, kábelmodemek, ONT, WIFI jelerősítők hardveres és szoftveres funkcióinak fejlesztése, tesztelése, integrációja. Új eszközök kiválasztásának és bevezetésének mérnöki támogatása, a meglévő eszközök új szoftver verzióinak teljeskörű tesztelése és a szoftverek frissítésének végrehajtása.

Amiben számítunk Rád

- A CPE, elsősorban kábelmodem és GPON ONT bevezetési projektekben történő részvétel a mérnökség részéről
- Műszaki és funkcionalitási igények felmérése a társosztályok, sales és marketing, ügyfélszolgálat, hálózat üzemeltetés bevonásával
- Együttműködésben a CPE gyártójával, megfogalmazza a jövőbeni elvárásokat, funkciókat, ezekhez szükséges fejlesztési irányokat és ütemterveket
- Kapcsolattartás az eszközök beszállítóival. A felmerülő problémák közös elemzése, megoldások gyors és hatékony megtalálása a beszállító cég mérnökeivel közösen
- Új szoftver verziók tesztelése és bevezetése. A tesztek eredményeinek kiértékelése és szükség esetén javító intézkedések megtétele
- Szoftveres tesztelések jövőbeni automatizálásának fejlesztésében és bevezetésében történő részvétel
- A CPE teljes életciklusának nyomon követése az ügyfélszolgálat, hálózat üzemeltetés és cyber security csoportokkal közösen
- Támogatja az új CPE hardverek és szoftverek bevezetésében a társosztályokat és a partnereket
- Javaslattétel minőségjavító intézkedésekre

A munkakör betöltésének szakmai feltételei

- A távközlési piac és azon belül is a Vezetékes hálózati technológiák széleskörű ismerete
- Docsis, GPON, XGS-PON, xDSL hozzáférési hálózati technológiák, szabványok, specifikációk mélyreható ismerete
- WIFI technológiák, szabványok, specifikációk ismerete
- IPv4 és IPv6 protokollok, továbbá PPPoE, DHCP, SNMP és TRx69 eszközök és protokollok ismerete
- Debug tool-ok, protokol analizátor programok, sebességmérő alkalmazások használatában szerzett gyakorlati ismeretek
- Különböző scriptek írásában szerzett gyakorlat
- CPE berendezések hardveres és szoftveres tesztelésében szerzett gyakorlat
- Riportok, jelentések, prezentációk készítésében szerzett gyakorlat
- Angol nyelv szakmai szintű ismerete és mindennapi használata
- Műszaki felsőfokú végzettség, és legalább 3 éves hasonló területen szerzett releváns szakmai tapasztalat
- Kiváló kommunikációs képesség, szeret és hatékonyan tud csapatban dolgozni és kommunikálni
- De képes önálló munkaszervezésre és munkavégzésre is
- Analítikus képességgel rendelkezik, gyorsan és hatékonyan felismeri a hibákat és elemzi a gyökérokokat

Amit kínálunk

- Cafeteria csomag és éves bónusz
- Laptop és mobiltelefon (RED korlátlan hang- és adattarifa csomaggal)
- Hibrid munkavégzés (otthoni/irodai munkavégzés – heti 3-4 nap labor környezetben)
- Medicover egészségbiztosítás
- Wellbeing program a sport, táplálkozás, pihenés és segítségnyújtás jegyében (lelki támogatás)
- 4 fizetett nap szabadság/év jótékonysági célú projektekhez
- Egyéb kedvezmények (pl. sportolási lehetőségek, szemüvegtámogatás)
- Szülői politika: 16 hét teljes mértékben fizetett szabadságot biztosítunk, és a munkába való visszatérés után az újdonsült szülők 6 hónapig részmunkaidőben dolgozhatnak, miközben teljes munkaidős fizetésüket kapják.
- Tanulási lehetőségek (belső képzések és LinkedIn Learning)
- Új zöld, digitális székház, amely szinte nulla károsanyag-kibocsátással rendelkezik az épület megújuló energiával való ellátására telepített napelemeknek köszönhetően (11. kerület).

Ismerj meg minket

Amennyiben szeretnél többet megtudni rólunk kérünk
- látogass el a weboldalunkra: https://careers.vodafone.com/
- kövesd a karrier oldalunkat Facebook-on: www.facebook.com/VodafoneKarrier

Vállalatunk elkötelezett abban, hogy bevonzza, továbbfejlessze és megtartsa a legnagyszerűbb tehetségeket azáltal, hogy egy motiváló és befogadó munkahelyet kínál számukra, ahol a tehetséget valóban elismerik és jutalmazzák. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy mindenki számára befogadást nyújtsunk, hiszen a sokszínűség fontos szerepet játszik vállalatunk sikerében. Csatlakozz hozzánk és alakítsuk tovább közösen a jövőt!

#vodafonehu

Together we can