Senior QA Test Lead

Posting Country:  Czech Republic
Date Posted:  03-Feb-2023
Full Time / Part Time:  Full Time
Contract Type:  Permanent

At Vodafone, we’re working hard to build a better future. A more connected, inclusive and sustainable world. As a dynamic global community, it's our human spirit, together with technology, that empowers us to achieve this.

We challenge and innovate in order to connect people, businesses, and communities across the world. Delighting our customers and earning their loyalty drive us, and we experiment, learn fast and get it done, together.

With us, you can be truly be yourself and belong, share inspiration, embrace new opportunities, thrive, and make a real difference.

Charakteristika pozice

Hledáme Senior Test Managera, který se bude podílet na přípravě nové testovací strategie Vodafone. Pokud se nebojíte vedení všech aspektů zajištění kvality a vyznáte se v agilním prostředí, možná hledáme právě Vás. Pracujte pro společnost, která Vám pomůžeme nejen k osobnostnímu a profesnímu růstu, ale pro společnost, která je jedou z nejvlivnějších firem na trhu.

Co budete dělat

• Určit rozsah testování v rámci konkrétní dodávky na základě zadávací dokumentace.
• Vést, řídit a monitorovat analýzu, návrh, implementaci a exekuci testování.
• Umět poskytnout adekvátní odhady a zajistit naplánování provedení testů v souladu s plánem projektu a následně monitorovat, měřit, kontrolovat a reportovat o průběhu testování, stavu kvality dodávky a výsledcích testů, přizpůsobovat plán testování a flexibilně upravovat dle aktuální situace.
• Zajistit řádnou správu configuration managementu a sledovatelnost testů (traceabality).
• Kontrolovat, zda nedochází ke zpoždění při plnění plánu, a vést diskuse s testery s cílem zjistit problémy, se kterými se mohou potýkat a usilovně se snažit o jejich vyřešení.
• Identifikovat možná rizika a v případě potřeby připravit mitigační plány.
• Řešit problémy s testováním a být schopen se flexibilně přizpůsobit měnícím se podmínkám a prioritám.
• Hledat způsoby, jak zlepšit stávající procesy zajišťování kvality, aby byly efektivnější.

Koho hledáme

• Dobrá znalost životního cyklu vývoje softwaru (analýza požadavků, architektura, návrh a kódování).
• Velmi dobrý přehled o tom, jak selhání vedou k defektům, kde lze defekty odhalit a jak defektům ideálně předcházet.
• Zkušenosti s přípravou, exekucí a monitoringem testovacích plánů pro zajištění kvality.
• Zkušenosti s přípravou testovacích scénářů, systémovým testováním, integračním/stub testováním, regresním testováním, post-release testováním.
• Znalost agilního prostředí
• Zkušenosti se stanovováním a reportováním defektů a procesních metrik.
• Schopnost používat SQL, Jira, Postman, SOAP UI, JMeter nebo jiné podobné nástroje
• Zkušenosti s performance testy (alespoň plánování, případně i exekuce)
• Dovednosti a zkušenosti s řízením projektů a schopnost sestavit plán, sledovat pokrok a podávat zprávy zúčastněným stranám.
• Ideální je dobrá znalost TelCo prostředí (které oblasti jsou pro firmu nejdůležitější a jak ovlivňují business continuity).

Co Vám můžeme nabídnout

• Nebudeme zastírat, že Vodafone je velké jméno - nabízíme vám tedy stabilní prostředí naší společnosti, která je zároveň vyzyvatelem na telekomunikačním a datovém trhu.
• Držíme krok s dobou, ba dokonce jsme o krok napřed, a tak se u nás můžete těšit na 5 týdnů dovolené, 5 dnů osobního volna a volitelný home office... Myslíme i na rodiče, novopečeným rodičům nabízíme 16 týdnů dovolené a maminkám možnost dřívějšího návratu do práce za mimořádných podmínek.
• Tady se oslovujeme neformálně a s dress codem si hlavu nelámeme... Všem nám to vyhovuje a doufáme, že se mezi námi budete cítit dobře i vy.
• Většina z nás v současné době pracuje z domova. Zvýšený poměr práce na dálku chceme zachovat i do budoucna.
• Pokud Vodafone, tak naplno - získáte mobilní telefon a skvělý neomezený tarif a k tomu 24 000 benefitních bodů ročně, za které si můžete koupit dovolenou, vzdělávací kurzy nebo jen pozvat své nejdražší do kina.

Vodafone is committed to attracting, developing and retaining the very best people by offering a motivating and inclusive workplace in which talent is truly recognised and rewarded. We are committed to promoting Inclusion for All with the belief that diversity plays an important role in the success of our business. We actively encourage everyone to consider becoming a part of our journey.